הבלוג של קומסי

החשיבות בבדיקות תקופתיות כולל בדיקת ראייה

החשיבות בבדיקות תקופתיות כולל בדיקת ראייה

כל עוד אנחנו יוצאים לשמש, מתעוררים בבוקר עם חיוך ויוצאים לעבודה או לנופש (אם יש לכם מזל ולא צריך לעבוד), חובה לעבור בדיקות ראייה ובדיקות תקופתיות שונות. אין ספק, גוף האדם הוא מכניזם שיש לתחזק, לטפל בו ולהעביר אותו את הטיפולים הנדרשים. ממש כמו רכב ומוסך. 

בין אם אתם צעירים או מבוגרים יותר, תמיד יהיו כהנה וכהנה בדיקות רפואיות שיהיה עליכם לעבור, בין אם תקופתיות או בדיקות ייעודיות וספציפיות.

אנחנו מזמינים אתכם תמיד לזכור את הדבר הבא – הגוף שלנו הוא מכניזם, ממש כמו שמנוע הרכב הוא מכונה. ברגע שחלק מסוים מתקלקל ברכב שלכם, לרוב זה לא יסתיים בקלקול של אותו חלק. נסביר למה אנחנו מתכוונים: 

"מכונת" גוף האדם: הצורך בבדיקות רפואיות וטיפים חשובים 

בואו נדייק את מילותינו שכתבנו כאן למעלה בפסקה הקודמת, אם תמהרו לתקן את אותו חלק שהתקלקל ברכבכם, זה אכן ייגמר בתיקון החלק הספציפי הזה בלבד. אבל, וזה אבל ענק וחשוב ביותר, אם תדחו את התיקון של אותו החלק, אתם תובילו לקלקולים נוספים בחלקים אשר מתכתבים ופועלים יחד עם אותו חלק מקורי שהתקלקל. 

ממש ככה, גוף האדם עובד ואף פעם אסור לדחות טיפולים רפואיים ובדיקות. חשוב לזכור, בימינו ישנם שלל פתרונות רפואיים שיכולים לספק לכם מענה נרחב על מספר של קשיים. למשל, משקפי מולטיפוקל נועדו לספק מענה עבור התגברות על קושי בטווחי ראייה מרובים.

בשורה התחתונה, הרפואה בימינו מאוד מתקדמת, ככה שאין שום סיבה לדחות את הטיפולים הרפואיים שלכם, בטח שלא את הבדיקות התקופתיות.

בהקשר הזה, בואו נתעכב לכמה שורות על הנושא של בדיקות רפואיות תקופתיות, ספציפית בדיקות ראייה.

בדיקות ראייה תקופתיות

במהלך חיינו אנחנו עוברים בדיקות ראייה, לפעמים על פי חוק. למשל, כשמתגייסים לצה"ל. גם אם תרצו להוציא רישיון נהיגה, כמובן שתצטרכו לעבור בדיקת ראייה, שאגב, אפשר לקבל אותה חינם במגוון מקומות שונים, כמו למשל אצל אופטומטריסט. 

אם לאחרונה אתם מרגישים שאתם רואים מטושטש, יהיה חשוב לעבור בדיקת ראייה מחדש. תזכרו, כבר אמרנו הרי שהגוף הוא מכניזם עם חלקים (איברים) אשר מתכתבים האחד עם השני ועובדים בשיתוף פעולה האחד עם השני.

כיצד ראייה מטושטשת תשפיע עלי? 

אם הראייה שלכם מטושטשת, זה מוביל למאמץ, מה שעשוי להוביל לכאבי ראש, סחרחורות, מיגרנות ועוד שלל "אוצרות" שלאף אחד מאיתנו אין חשק להתעסק איתם. ולא רק עניין של חשק, כמובן, זה פשוט מזיק לבריאות. 

בשורה התחתונה, הכי חשוב שלא תידחו טיפולים רפואיים ובדיקות תקופתיות, אבל יותר חשוב מזה, אתם צריכים להיות קשובים לגוף שלכם. אם חלילה אתם לא מרגישים טוב, אל תמתינו לבדיקה רפואית תקופתית. בסופו של דבר, אתם מכירים את עצמכם הכי טוב, אז היו קשובים לעצמכם.

בהצלחה ורפואה שלמה! 

שיתוף המאמר:

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

צרו קשר

תאמו תור לאופטומטריסט עוד היום!

צריכים עזרה? אנחנו כאן!

צריכים עזרה? אנחנו כאן!